Billiga Flyg Till Fuerteventuraes

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Fuerteventura

Fuerteventura

Stad:Fuerteventura Land:esSpanien
IATA-kod:FUE Tidszon:+0000
Landskod:ES Hotell i Fuerteventura

Fuerteventura hör till Kanarieöarna utanför Nordafrikas kust mot Atlanten och utgör gruppens till ytan näst största. Ön nämns redan i den gamla Odyssén av Homeros 850 år före Kristi födelse.

Det nuvarande namnet tillkom år 1405 av den franske erövraren Bethencourt men den exakta betydelsen diskuteras fortfarande. År 1927 inkorporerades Fuerteventura, tillsammans med Lanzarote, i ögruppen Kanarieöarna.

Många nordafrikaner tar den stora risken att resa från Marocko, många gånger i bräckliga farkoster, för att söka en framtid i Europa. Fuerteventuras klimat är behagligt och ön kallas ibland för ”Den eviga vårens ö”.

Här skiner solen genomsnittligen 3 000 timmar per år. Här finns kontraster bestående i att denna vulkanö är i hög grad exploaterad på stora områden eftersom turismen är den enskilt överlägset största näringen medan det faktiskt fortfarande finns orörda platser dessutom.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Fuerteventura oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Tor, Aug 28

    StockholmARN 07:00 FuerteventuraFUE 18:50 Goteborg, Amsterdam 2 byten 12h 50m
    1. Scandinavian Airlines - SK2153
    2. KLM - KL1156
    3. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 12h 50m

      Scandinavian Airlines SK2153 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Tor 07:00 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 08:00 GOT Goteborg, Sverige

    2. Byt flygplan GOT Goteborg, Sverige 4h 10m

      KLM KL1156 - KLM 1h 30m

      Lyfter Tor 12:10 GOT Goteborg, Sverige

      Landar Tor 13:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 40m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    StockholmARN 08:10 FuerteventuraFUE 18:50 Goteborg, Amsterdam 2 byten 11h 40m
    1. Scandinavian Airlines - SK2151
    2. KLM - KL1156
    3. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 11h 40m

      Scandinavian Airlines SK2151 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Tor 08:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 09:10 GOT Goteborg, Sverige

    2. Byt flygplan GOT Goteborg, Sverige 3h 0m

      KLM KL1156 - KLM 1h 30m

      Lyfter Tor 12:10 GOT Goteborg, Sverige

      Landar Tor 13:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 40m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    Air France StockholmARN 19:25 Warning FuerteventuraFUE 10:50 Paris, Madrid 2 byten 40h 25m
    1. Air France - AF1063
    2. Air France - AF1830
    3. Air France - AF4838
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 40h 25m

      Air France AF1063 - Air France 2h 40m

      Lyfter Tor 19:25 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 22:05 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan ORY Paris, Frankrike 9h 5m

      Air France AF1830 - Air France 2h 5m

      Lyfter Fre 07:10 ORY Paris, Frankrike

      Landar Fre 09:15 MAD Madrid, Spanien

    3. Byt flygplan MAD Madrid, Spanien 23h 50m

      Air France AF4838 - Air France 2h 45m

      Lyfter Lör 09:05 MAD Madrid, Spanien

      Landar Lör 10:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    Air France FuerteventuraFUE 21:50 StockholmARN 18:25 Madrid, Paris 2 byten 19h 35m
    1. Air France - AF4841
    2. Air France - AF1301
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 2 byten 19h 35m

      Air France AF4841 - Air France 2h 40m

      Lyfter Tor 21:50 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:30 MAD Madrid, Spanien

    2. Byt flygplan MAD Madrid, Spanien 11h 5m

      Air France AF1301 - Air France 2h 5m

      Lyfter Fre 12:35 MAD Madrid, Spanien

      Landar Fre 14:40 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 15m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Fre 15:55 CDG Paris, Frankrike

      Landar Fre 18:25 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    KLM StockholmARN 19:50 FuerteventuraFUE 10:50 Amsterdam, Madrid 2 byten 40h 0m
    1. KLM - KL1118
    2. KLM - KL3393
    3. KLM - KL3321
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 40h 0m

      KLM KL1118 - KLM 2h 0m

      Lyfter Tor 19:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 21:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 13h 15m

      KLM KL3393 - KLM 2h 30m

      Lyfter Fre 11:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 13:35 MAD Madrid, Spanien

    3. Byt flygplan MAD Madrid, Spanien 19h 30m

      KLM KL3321 - KLM 2h 45m

      Lyfter Lör 09:05 MAD Madrid, Spanien

      Landar Lör 10:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    KLM StockholmARN 06:30 FuerteventuraFUE 18:50 Amsterdam 1 byte 13h 20m
    1. KLM - KL1106
    2. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 1 byte 13h 20m

      KLM KL1106 - KLM 2h 5m

      Lyfter Tor 06:30 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 08:35 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 6h 45m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 21:50 StockholmARN 23:00 Madrid, Amsterdam 2 byten 24h 10m
    1. KLM - KL3325
    2. KLM - KL1704
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 2 byten 24h 10m

      KLM KL3325 - KLM 2h 40m

      Lyfter Tor 21:50 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:30 MAD Madrid, Spanien

    2. Byt flygplan MAD Madrid, Spanien 15h 40m

      KLM KL1704 - KLM 2h 40m

      Lyfter Fre 17:10 MAD Madrid, Spanien

      Landar Fre 19:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 10m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 23:00 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    StockholmARN 07:00 FuerteventuraFUE 18:50 Goteborg, Amsterdam 2 byten 12h 50m
    1. Scandinavian Airlines - SK2153
    2. KLM - KL1154
    3. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 12h 50m

      Scandinavian Airlines SK2153 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Tor 07:00 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 08:00 GOT Goteborg, Sverige

    2. Byt flygplan GOT Goteborg, Sverige 1h 15m

      KLM KL1154 - KLM 1h 35m

      Lyfter Tor 09:15 GOT Goteborg, Sverige

      Landar Tor 10:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 4h 30m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    Air Berlin StockholmARN 19:15 FuerteventuraFUE 07:35 Berlin, Koln 2 byten 37h 20m
    1. Air Berlin - AB8109
    2. Air Berlin - AB6509
    3. Air Berlin - AB2490
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 37h 20m

      Air Berlin AB8109 - Air Berlin 1h 35m

      Lyfter Tor 19:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 20:50 TXL Berlin, Tyskland

    2. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 23h 5m

      Air Berlin AB6509 - Air Berlin 1h 5m

      Lyfter Fre 19:55 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Fre 21:00 CGN Koln, Tyskland

    3. Byt flygplan CGN Koln, Tyskland 7h 5m

      Air Berlin AB2490 - Air Berlin 4h 30m

      Lyfter Lör 04:05 CGN Koln, Tyskland

      Landar Lör 07:35 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    Air Berlin FuerteventuraFUE 08:25 StockholmARN 23:00 Koln, Berlin 2 byten 13h 35m
    1. Air Berlin - AB2491
    2. Air Berlin - AB6502
    3. Air Berlin - AB8100
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 2 byten 13h 35m

      Air Berlin AB2491 - Air Berlin 4h 5m

      Lyfter Tor 08:25 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Tor 13:30 CGN Koln, Tyskland

    2. Byt flygplan CGN Koln, Tyskland 3h 25m

      Air Berlin AB6502 - Air Berlin 1h 5m

      Lyfter Tor 16:55 CGN Koln, Tyskland

      Landar Tor 18:00 TXL Berlin, Tyskland

    3. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 3h 25m

      Air Berlin AB8100 - Air Berlin 1h 35m

      Lyfter Tor 21:25 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Tor 23:00 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    StockholmARN 07:45 FuerteventuraFUE 18:50 Oslo, Amsterdam 2 byten 12h 5m
    1. Scandinavian Airlines - SK0843
    2. KLM - KL1142
    3. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 12h 5m

      Scandinavian Airlines SK0843 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Tor 07:45 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 08:45 OSL Oslo, Norge

    2. Byt flygplan OSL Oslo, Norge 0h 40m

      KLM KL1142 - KLM 1h 45m

      Lyfter Tor 09:25 OSL Oslo, Norge

      Landar Tor 11:10 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 4h 10m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    StockholmARN 06:30 Warning FuerteventuraFUE 18:50 Oslo, Amsterdam 2 byten 13h 20m
    1. NextJet - 2N0478
    2. KLM - KL1144
    3. KLM - KL2575
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 2 byten 13h 20m

      NextJet 2N0478 - NextJet 1h 10m

      Lyfter Tor 06:30 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 07:40 TRF Sandefjord, Norge

    2. Byt flygplan OSL Oslo, Norge 4h 10m

      KLM KL1144 - KLM 1h 45m

      Lyfter Tor 11:50 OSL Oslo, Norge

      Landar Tor 13:35 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 45m

      KLM KL2575 - KLM 4h 30m

      Lyfter Tor 15:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Tor 18:50 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    KLM FuerteventuraFUE 19:40 StockholmARN 08:50 Amsterdam 1 byte 12h 10m
    1. KLM - KL2574
    2. KLM - KL1107
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 12h 10m

      KLM KL2574 - KLM 4h 20m

      Lyfter Tor 19:40 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Fre 01:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 50m

      KLM KL1107 - KLM 2h 0m

      Lyfter Fre 06:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Fre 08:50 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK
  1. Utresa: Tor, Aug 28

    Iberia Airlines StockholmARN 17:05 FuerteventuraFUE 09:05 Barcelona 1 byte 17h 0m
    1. Iberia Airlines - IB5430
    2. Iberia Airlines - IB5452
    Visa Detaljer »
    1. utresaTor, Aug 28ARN till FUE - 1 byte 17h 0m

      Iberia Airlines IB5430 - Iberia Airlines 3h 35m

      Lyfter Tor 17:05 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tor 20:40 BCN Barcelona, Spanien

    2. Byt flygplan BCN Barcelona, Spanien 10h 5m

      Iberia Airlines IB5452 - Iberia Airlines 3h 20m

      Lyfter Fre 06:45 BCN Barcelona, Spanien

      Landar Fre 09:05 FUE Fuerteventura, Spanien

  2. Hemresa: Tor, Sep 18

    Iberia Airlines FuerteventuraFUE 13:45 StockholmARN 14:35 Madrid 1 byte 23h 50m
    1. Iberia Airlines - IB3907
    2. Iberia Airlines - IB3684
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Sep 18FUE till ARN - 1 byte 23h 50m

      Iberia Airlines IB3907 - Iberia Airlines 2h 35m

      Lyfter Tor 13:45 FUE Fuerteventura, Spanien

      Landar Tor 17:20 MAD Madrid, Spanien

    2. Byt flygplan MAD Madrid, Spanien 17h 30m

      Iberia Airlines IB3684 - Iberia Airlines 3h 45m

      Lyfter Fre 10:50 MAD Madrid, Spanien

      Landar Fre 14:35 ARN Stockholm, Sverige

2 699 SEK