Billiga Flyg Till Guernseygb

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Guernsey

Guernsey

Stad:Guernsey Land:esStorbritannien
IATA-kod:GCI Tidszon:+0000
Landskod:GB Hotell i Guernsey

Guernsey är beläget i Engelska kanalen och är ett örike (fögderi) under brittiska kronan utan att tillhöra Storbritannien. Det juridiska läget kan jämföras med Isle of Man. Förutom Guernsey självt, ingår också öarna Alderney, Sark, Herm, Jethou och Berhou med flera. Tillsammans med Jersey utgör Guernsey vad som kallas för Kanalöarna. Dessa var under andra världskriget (1940-1945) ockuperade som det enda brittiska territorium som tyskarna intog.

Som exempel på självständigheten gentemot England kan nämnas att Guernsey inte ingår i Europeiska unionen, EU och att man har egen valuta. Försvaret är däremot ett brittiskt ansvar. Fögderiets huvudstad heter S:t Peter Port och befolkningen uppgår till cirka 66 000 invånare. Little Chapel och Victoria Tower kan nämnas bland öns sevärdheter.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Guernsey oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 16:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 8h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1014
    3. Flybe - BE0633
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 8h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 15m

      Flybe BE1014 - Flybe 1h 20m

      Lyfter Sön 12:55 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 13:15 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 2h 45m

      Flybe BE0633 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 16:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 16:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1422
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 14h 40m

      KLM KL1422 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 09:40 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 11:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 9h 10m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 16:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 8h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1014
    3. Flybe - BE0633
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 8h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 15m

      Flybe BE1014 - Flybe 1h 20m

      Lyfter Sön 12:55 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 13:15 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 2h 45m

      Flybe BE0633 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 16:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 16:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 16:30 Birmingham, Amsterdam 2 byten 22h 30m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1420
    3. KLM - KL1115
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 22h 30m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 11h 0m

      KLM KL1420 - KLM 1h 20m

      Lyfter Mån 06:00 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 08:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 6h 10m

      KLM KL1115 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 14:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 16:30 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 16:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 8h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1014
    3. Flybe - BE0633
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 8h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 15m

      Flybe BE1014 - Flybe 1h 20m

      Lyfter Sön 12:55 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 13:15 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 2h 45m

      Flybe BE0633 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 16:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 16:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1432
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 22h 25m

      KLM KL1432 - KLM 1h 15m

      Lyfter Mån 17:25 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 19:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 20m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 16:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 8h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1014
    3. Flybe - BE0633
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 8h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 15m

      Flybe BE1014 - Flybe 1h 20m

      Lyfter Sön 12:55 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 13:15 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 2h 45m

      Flybe BE0633 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 16:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 16:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1426
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 18h 20m

      KLM KL1426 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 13:20 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 15:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 30m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 11h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1014
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 11h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 15m

      Flybe BE1014 - Flybe 1h 20m

      Lyfter Sön 12:55 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 13:15 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 5h 45m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 16:30 Birmingham, Amsterdam 2 byten 22h 30m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1420
    3. KLM - KL1115
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 22h 30m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 11h 0m

      KLM KL1420 - KLM 1h 20m

      Lyfter Mån 06:00 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 08:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 6h 10m

      KLM KL1115 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 14:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 16:30 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 13:10 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 7h 35m
    1. KLM - KL1110
    2. Flybe - BE1016
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 7h 35m

      KLM KL1110 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 13:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 15:15 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 50m

      Flybe BE1016 - Flybe 1h 25m

      Lyfter Sön 17:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 17:30 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 1h 30m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1426
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 18h 20m

      KLM KL1426 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 13:20 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 15:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 30m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 13:10 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 7h 35m
    1. KLM - KL1110
    2. Flybe - BE1016
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 7h 35m

      KLM KL1110 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 13:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 15:15 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 50m

      Flybe BE1016 - Flybe 1h 25m

      Lyfter Sön 17:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 17:30 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 1h 30m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1422
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 14h 40m

      KLM KL1422 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 09:40 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 11:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 9h 10m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 11h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1016
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 11h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 25m

      Flybe BE1016 - Flybe 1h 25m

      Lyfter Sön 17:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 17:30 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 1h 30m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1426
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 18h 20m

      KLM KL1426 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 13:20 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 15:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 30m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 09:35 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 11h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. Flybe - BE1016
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 11h 10m

      KLM KL1108 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 09:35 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 11:40 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 5h 25m

      Flybe BE1016 - Flybe 1h 25m

      Lyfter Sön 17:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 17:30 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 1h 30m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 23:00 Birmingham, Amsterdam 2 byten 29h 0m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1422
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 29h 0m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 14h 40m

      KLM KL1422 - KLM 1h 10m

      Lyfter Mån 09:40 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 11:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 9h 10m

      KLM KL1121 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 21:00 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 23:00 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK
  1. Utresa: Sön, Sep 28

    StockholmARN 13:10 GuernseyGCI 19:45 Amsterdam, Southampton 2 byten 7h 35m
    1. KLM - KL1110
    2. Flybe - BE1016
    3. Flybe - BE0637
    Visa Detaljer »
    1. utresaSön, Sep 28ARN till GCI - 2 byten 7h 35m

      KLM KL1110 - KLM 2h 5m

      Lyfter Sön 13:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Sön 15:15 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    2. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 1h 50m

      Flybe BE1016 - Flybe 1h 25m

      Lyfter Sön 17:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Sön 17:30 SOU Southampton, Storbritannien

    3. Byt flygplan SOU Southampton, Storbritannien 1h 30m

      Flybe BE0637 - Flybe 0h 45m

      Lyfter Sön 19:00 SOU Southampton, Storbritannien

      Landar Sön 19:45 GCI Guernsey, Storbritannien

  2. Hemresa: Sön, Okt 5

    GuernseyGCI 17:00 StockholmARN 16:30 Birmingham, Amsterdam 2 byten 22h 30m
    1. Flybe - BE0512
    2. KLM - KL1420
    3. KLM - KL1115
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 5GCI till ARN - 2 byten 22h 30m

      Flybe BE0512 - Flybe 2h 0m

      Lyfter Sön 17:00 GCI Guernsey, Storbritannien

      Landar Sön 19:00 BHX Birmingham, Storbritannien

    2. Byt flygplan BHX Birmingham, Storbritannien 11h 0m

      KLM KL1420 - KLM 1h 20m

      Lyfter Mån 06:00 BHX Birmingham, Storbritannien

      Landar Mån 08:20 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 6h 10m

      KLM KL1115 - KLM 2h 0m

      Lyfter Mån 14:30 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 16:30 ARN Stockholm, Sverige

4 736 SEK