Billiga Flyg Till Jerseygb

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Jersey

Jersey

Stad:Jersey Land:esStorbritannien
IATA-kod:JER Tidszon:+0000
Landskod:GB Hotell i Jersey

Detta smått mytomspunna skatteparadis hör till gruppen Channel Islands. De formella förhållandena är inte helt okomplicerade då det militära försvaret av ön åligger Storbritannien men ön hör varken dit eller till den europeiska unionen. Det påminner i stort om läget på Isle of Man.

Öns läge mellan Frankrikes norra kustlinje och Englands södra har i ett historiskt perspektiv spelat en viktig strategisk roll och har varit föremål för intresse av romare, vikingar och andra folkslag. Numera är ön indelad i tolv stycken olika församlingar. Denna indelning är i sig intressant då alla tolv har egen tillgång till kustlinje.

Jersey har ungefär 90 000 invånare och öns huvudnäringar är turism, jordbruk och inte minst finansiell verksamhet tack vare den lågskatteprofil som präglar ön. Cirka 30% av befolkningen återfinns i huvudstaden St. Helier.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Jersey oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmBMA 07:00 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 30h 30m
    1. Finnair - AY0988
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17BMA till JER - 2 byten 30h 30m

      Finnair AY0988 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Ons 07:00 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Ons 09:10 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 6h 55m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 StockholmBMA 18:25 Manchester, Helsinki 2 byten 28h 30m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0983
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till BMA - 2 byten 28h 30m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 19h 45m

      Finnair AY0983 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Fre 18:15 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 18:25 BMA Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmBMA 09:15 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 28h 15m
    1. Finnair - AY0982
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17BMA till JER - 2 byten 28h 15m

      Finnair AY0982 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Ons 09:15 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Ons 11:25 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 4h 40m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 Warning StockholmARN 08:55 Manchester, Helsinki 2 byten 19h 0m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0681
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till ARN - 2 byten 19h 0m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 10h 25m

      Finnair AY0681 - Finnair 1h 0m

      Lyfter Fre 08:55 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 08:55 ARN Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmBMA 07:00 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 30h 30m
    1. Finnair - AY0988
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17BMA till JER - 2 byten 30h 30m

      Finnair AY0988 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Ons 07:00 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Ons 09:10 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 6h 55m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 Warning StockholmARN 08:55 Manchester, Helsinki 2 byten 19h 0m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0681
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till ARN - 2 byten 19h 0m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 10h 25m

      Finnair AY0681 - Finnair 1h 0m

      Lyfter Fre 08:55 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 08:55 ARN Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmARN 12:55 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 24h 35m
    1. Finnair - AY0634
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 24h 35m

      Finnair AY0634 - Finnair 1h 0m

      Lyfter Ons 12:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 14:55 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 1h 10m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 Warning StockholmBMA 18:25 Manchester, Helsinki 2 byten 28h 30m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0983
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till BMA - 2 byten 28h 30m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 19h 45m

      Finnair AY0983 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Fre 18:15 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 18:25 BMA Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmBMA 09:15 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 28h 15m
    1. Finnair - AY0982
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17BMA till JER - 2 byten 28h 15m

      Finnair AY0982 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Ons 09:15 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Ons 11:25 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 4h 40m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 StockholmBMA 18:25 Manchester, Helsinki 2 byten 28h 30m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0983
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till BMA - 2 byten 28h 30m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 19h 45m

      Finnair AY0983 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Fre 18:15 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 18:25 BMA Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Air Berlin StockholmARN 14:50 Warning JerseyJER 13:00 Berlin, London 2 byten 23h 10m
    1. Air Berlin - AB8005
    2. Air Berlin - AB5007
    3. Air Berlin - AB5187
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 23h 10m

      Air Berlin AB8005 - Air Berlin 1h 35m

      Lyfter Ons 14:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 16:25 TXL Berlin, Tyskland

    2. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 2h 50m

      Air Berlin AB5007 - Air Berlin 1h 55m

      Lyfter Ons 19:15 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Ons 20:10 LHR London, Storbritannien

    3. Byt flygplan LGW London, Storbritannien 15h 55m

      Air Berlin AB5187 - Air Berlin 0h 55m

      Lyfter Tor 12:05 LGW London, Storbritannien

      Landar Tor 13:00 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    JerseyJER 09:55 Warning StockholmARN 22:55 London, Berlin 2 byten 12h 0m
    1. British Airways - BA2771
    2. Air Berlin - AB5004
    3. Air Berlin - AB8000
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till ARN - 2 byten 12h 0m

      British Airways BA2771 - British Airways 0h 50m

      Lyfter Tor 09:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 10:45 LGW London, Storbritannien

    2. Byt flygplan LHR London, Storbritannien 4h 50m

      Air Berlin AB5004 - Air Berlin 1h 50m

      Lyfter Tor 15:35 LHR London, Storbritannien

      Landar Tor 18:25 TXL Berlin, Tyskland

    3. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 3h 0m

      Air Berlin AB8000 - Air Berlin 1h 30m

      Lyfter Tor 21:25 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Tor 22:55 ARN Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmARN 06:55 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 30h 35m
    1. Finnair - AY0632
    2. Finnair - AY0933
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 30h 35m

      Finnair AY0632 - Finnair 0h 55m

      Lyfter Ons 06:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 08:50 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 23h 35m

      Finnair AY0933 - Finnair 3h 0m

      Lyfter Tor 08:25 HEL Helsinki, Finland

      Landar Tor 09:25 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 1h 45m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 Warning StockholmBMA 18:25 Manchester, Helsinki 2 byten 28h 30m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0934
    3. Finnair - AY0983
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till BMA - 2 byten 28h 30m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 20h 10m

      Finnair AY0934 - Finnair 2h 45m

      Lyfter Fre 10:25 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Fre 15:10 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 3h 5m

      Finnair AY0983 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Fre 18:15 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 18:25 BMA Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Air Berlin StockholmARN 06:30 Warning JerseyJER 20:40 Berlin, London 2 byten 15h 10m
    1. Air Berlin - AB8001
    2. Air Berlin - AB5003
    3. Air Berlin - AB5191
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 15h 10m

      Air Berlin AB8001 - Air Berlin 1h 35m

      Lyfter Ons 06:30 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 08:05 TXL Berlin, Tyskland

    2. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 4h 30m

      Air Berlin AB5003 - Air Berlin 2h 0m

      Lyfter Ons 12:35 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Ons 13:35 LHR London, Storbritannien

    3. Byt flygplan LGW London, Storbritannien 6h 5m

      Air Berlin AB5191 - Air Berlin 1h 0m

      Lyfter Ons 19:40 LGW London, Storbritannien

      Landar Ons 20:40 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    JerseyJER 09:55 Warning StockholmARN 22:55 London, Berlin 2 byten 12h 0m
    1. British Airways - BA2771
    2. Air Berlin - AB5004
    3. Air Berlin - AB8000
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till ARN - 2 byten 12h 0m

      British Airways BA2771 - British Airways 0h 50m

      Lyfter Tor 09:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 10:45 LGW London, Storbritannien

    2. Byt flygplan LHR London, Storbritannien 4h 50m

      Air Berlin AB5004 - Air Berlin 1h 50m

      Lyfter Tor 15:35 LHR London, Storbritannien

      Landar Tor 18:25 TXL Berlin, Tyskland

    3. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 3h 0m

      Air Berlin AB8000 - Air Berlin 1h 30m

      Lyfter Tor 21:25 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Tor 22:55 ARN Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Air Berlin StockholmARN 14:50 Warning JerseyJER 18:35 Berlin, London 2 byten 28h 45m
    1. Air Berlin - AB8005
    2. Air Berlin - AB5007
    3. Air Berlin - AB5189
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 28h 45m

      Air Berlin AB8005 - Air Berlin 1h 35m

      Lyfter Ons 14:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 16:25 TXL Berlin, Tyskland

    2. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 2h 50m

      Air Berlin AB5007 - Air Berlin 1h 55m

      Lyfter Ons 19:15 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Ons 20:10 LHR London, Storbritannien

    3. Byt flygplan LGW London, Storbritannien 21h 25m

      Air Berlin AB5189 - Air Berlin 1h 0m

      Lyfter Tor 17:35 LGW London, Storbritannien

      Landar Tor 18:35 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    JerseyJER 09:55 Warning StockholmARN 22:55 London, Berlin 2 byten 12h 0m
    1. British Airways - BA2771
    2. Air Berlin - AB5004
    3. Air Berlin - AB8000
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till ARN - 2 byten 12h 0m

      British Airways BA2771 - British Airways 0h 50m

      Lyfter Tor 09:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 10:45 LGW London, Storbritannien

    2. Byt flygplan LHR London, Storbritannien 4h 50m

      Air Berlin AB5004 - Air Berlin 1h 50m

      Lyfter Tor 15:35 LHR London, Storbritannien

      Landar Tor 18:25 TXL Berlin, Tyskland

    3. Byt flygplan TXL Berlin, Tyskland 3h 0m

      Air Berlin AB8000 - Air Berlin 1h 30m

      Lyfter Tor 21:25 TXL Berlin, Tyskland

      Landar Tor 22:55 ARN Stockholm, Sverige

2 201 SEK
  1. Utresa: Ons, Jun 17

    Finnair StockholmARN 08:40 JerseyJER 12:30 Helsinki, Manchester 2 byten 28h 50m
    1. Finnair - AY0644
    2. Finnair - AY0937
    3. Finnair - AY8551
    Visa Detaljer »
    1. utresaOns, Jun 17ARN till JER - 2 byten 28h 50m

      Finnair AY0644 - Finnair 0h 55m

      Lyfter Ons 08:40 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Ons 10:35 HEL Helsinki, Finland

    2. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 5h 30m

      Finnair AY0937 - Finnair 2h 55m

      Lyfter Ons 16:05 HEL Helsinki, Finland

      Landar Ons 17:00 MAN Manchester, Storbritannien

    3. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 18h 10m

      Finnair AY8551 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 11:10 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 12:30 JER Jersey, Storbritannien

  2. Hemresa: Tor, Jun 25

    Finnair JerseyJER 12:55 Warning StockholmBMA 18:25 Manchester, Helsinki 2 byten 28h 30m
    1. Finnair - AY8546
    2. Finnair - AY0938
    3. Finnair - AY0983
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Jun 25JER till BMA - 2 byten 28h 30m

      Finnair AY8546 - Finnair 1h 20m

      Lyfter Tor 12:55 JER Jersey, Storbritannien

      Landar Tor 14:15 MAN Manchester, Storbritannien

    2. Byt flygplan MAN Manchester, Storbritannien 3h 35m

      Finnair AY0938 - Finnair 2h 40m

      Lyfter Tor 17:50 MAN Manchester, Storbritannien

      Landar Tor 22:30 HEL Helsinki, Finland

    3. Byt flygplan HEL Helsinki, Finland 19h 45m

      Finnair AY0983 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Fre 18:15 HEL Helsinki, Finland

      Landar Fre 18:25 BMA Stockholm, Sverige

2 201 SEK