Billiga Flyg Till Santorinigr

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Santorini

Santorini

Stad:Santorini Land:esGrekland
IATA-kod:JTR Tidszon:+0200
Landskod:GR Hotell i Santorini

Santorini är en arkipelag av flera vulkaniska öar, belägen i Egeiska havet, cirka 200 km sydost från det grekiska fastlandet mellan öarna Ios och Anafi.

De allra första bosättningarna har förstörts av stora vulkanutbrott och dagens Santorini är huvudsakligen vad som återstår efter dessa. Här ligger en stor lagun med nästan 85 kvadratkilometers yta som på tre sidor omgärdas av berg på cirka 400 meters höjd och på den fjärde finns en annan, mindre, ö som avgränsar den från havet. Lagunen har sammankoppling med havet på två ställen och dess djup möjliggör för fartyg att angöra de hamnar som finns.

Santorini bjuder på ett stort urval av miljöer vad gäller både byar, landskap och inte minst naturligt utformade stränder vilket bl.a. beskrivs genom att vissa av dem döpts efter sina färger: röd, svart och vit.

Santorinis mest kända sevärdheter är vulkanen, stränderna samt en solnedgång som omtalas som en av världens mer spektakulära.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Santorini oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 09:45 Thessaloniki 1 byte 16h 35m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30724
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 1 byte 16h 35m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 12h 20m

      Aegean Airlines A30724 - Aegean Airlines 1h 5m

      Lyfter Sön 08:40 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 09:45 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 11:20 Aten 1 byte 5h 50m
    1. Olympic Air - OA6351
    2. Aegean Airlines - A30812
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 50m

      Olympic Air OA6351 - Olympic Air 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 5m

      Aegean Airlines A30812 - Aegean Airlines 4h 0m

      Lyfter Lör 08:20 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 11:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    StockholmARN 06:15 SantoriniJTR 19:55 Riga, Aten 2 byten 12h 40m
    1. Air Baltic - BT0104
    2. Air Baltic - BT0611
    3. Aegean Airlines - A30360
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 12h 40m

      Air Baltic BT0104 - Air Baltic 1h 15m

      Lyfter Lör 06:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 08:30 RIX Riga, Lettland

    2. Byt flygplan RIX Riga, Lettland 6h 10m

      Air Baltic BT0611 - Air Baltic 3h 20m

      Lyfter Lör 14:40 RIX Riga, Lettland

      Landar Lör 18:00 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 10m

      Aegean Airlines A30360 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 19:10 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 19:55 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    Aegean Airlines SantoriniJTR 11:45 StockholmARN 23:20 Aten, Thessaloniki 2 byten 12h 35m
    1. Aegean Airlines - A30355
    2. Aegean Airlines - A30124
    3. Aegean Airlines - A33328
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 2 byten 12h 35m

      Aegean Airlines A30355 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 11:45 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 12:30 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 5h 30m

      Aegean Airlines A30124 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 18:00 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 18:55 SKG Thessaloniki, Grekland

    3. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 2h 15m

      Aegean Airlines A33328 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 21:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Lör 23:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 06:00 Thessaloniki, Aten 2 byten 12h 50m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30511
    3. Aegean Airlines - A30350
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 12h 50m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 2h 50m

      Aegean Airlines A30511 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 23:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 00:05 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 5h 10m

      Aegean Airlines A30350 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Sön 05:15 ATH Aten, Grekland

      Landar Sön 06:00 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 11:20 Aten 1 byte 5h 50m
    1. Olympic Air - OA6351
    2. Aegean Airlines - A30812
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 50m

      Olympic Air OA6351 - Olympic Air 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 5m

      Aegean Airlines A30812 - Aegean Airlines 4h 0m

      Lyfter Lör 08:20 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 11:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Norwegian Air Shuttle StockholmARN 07:30 SantoriniJTR 21:05 London 1 byte 12h 35m
    1. Norwegian Air Shuttle - DY2849
    2. Norwegian Air Shuttle - DY2492
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 1 byte 12h 35m

      Norwegian Air Shuttle DY2849 - Norwegian Air Shuttle 2h 35m

      Lyfter Lör 07:30 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 09:05 LGW London, Storbritannien

    2. Byt flygplan LGW London, Storbritannien 6h 5m

      Norwegian Air Shuttle DY2492 - Norwegian Air Shuttle 3h 55m

      Lyfter Lör 15:10 LGW London, Storbritannien

      Landar Lör 21:05 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 11:20 Aten 1 byte 5h 50m
    1. Olympic Air - OA6351
    2. Aegean Airlines - A30812
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 50m

      Olympic Air OA6351 - Olympic Air 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 5m

      Aegean Airlines A30812 - Aegean Airlines 4h 0m

      Lyfter Lör 08:20 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 11:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    StockholmARN 06:15 SantoriniJTR 19:55 Riga, Aten 2 byten 12h 40m
    1. Air Baltic - BT0104
    2. Air Baltic - BT0611
    3. Aegean Airlines - A30360
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 12h 40m

      Air Baltic BT0104 - Air Baltic 1h 15m

      Lyfter Lör 06:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 08:30 RIX Riga, Lettland

    2. Byt flygplan RIX Riga, Lettland 6h 10m

      Air Baltic BT0611 - Air Baltic 3h 20m

      Lyfter Lör 14:40 RIX Riga, Lettland

      Landar Lör 18:00 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 10m

      Aegean Airlines A30360 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 19:10 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 19:55 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    Aegean Airlines SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 23:20 Aten, Thessaloniki 2 byten 17h 50m
    1. Aegean Airlines - A30351
    2. Aegean Airlines - A30120
    3. Aegean Airlines - A33328
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 2 byten 17h 50m

      Aegean Airlines A30351 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 9h 0m

      Aegean Airlines A30120 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 16:15 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 17:10 SKG Thessaloniki, Grekland

    3. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 4h 0m

      Aegean Airlines A33328 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 21:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Lör 23:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 08:45 Thessaloniki, Aten 2 byten 15h 35m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30511
    3. Aegean Airlines - A30352
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 15h 35m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 2h 50m

      Aegean Airlines A30511 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 23:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 00:05 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 7h 55m

      Aegean Airlines A30352 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Sön 08:00 ATH Aten, Grekland

      Landar Sön 08:45 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 11:20 Aten 1 byte 5h 50m
    1. Olympic Air - OA6351
    2. Aegean Airlines - A30812
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 50m

      Olympic Air OA6351 - Olympic Air 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 5m

      Aegean Airlines A30812 - Aegean Airlines 4h 0m

      Lyfter Lör 08:20 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 11:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Austrian Airlines StockholmARN 09:45 SantoriniJTR 20:40 Wien 1 byte 9h 55m
    1. Austrian Airlines - OS0312
    2. Austrian Airlines - OS9037
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 1 byte 9h 55m

      Austrian Airlines OS0312 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Lör 09:45 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 12:05 VIE Wien, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Wien, Osterrike 5h 15m

      Austrian Airlines OS9037 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Lör 17:20 VIE Wien, Osterrike

      Landar Lör 20:40 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 17:30 StockholmARN 22:10 Aten 1 byte 5h 40m
    1. Aegean Airlines - A30359
    2. Scandinavian Airlines - SK1834
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 40m

      Aegean Airlines A30359 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 17:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 18:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 15m

      Scandinavian Airlines SK1834 - Scandinavian Airlines 3h 40m

      Lyfter Lör 19:30 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 22:10 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 17:00 Thessaloniki, Aten 2 byten 23h 50m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30511
    3. Aegean Airlines - A30358
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 23h 50m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 2h 50m

      Aegean Airlines A30511 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 23:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 00:05 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 16h 10m

      Aegean Airlines A30358 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Sön 16:15 ATH Aten, Grekland

      Landar Sön 17:00 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    SantoriniJTR 06:30 StockholmARN 11:20 Aten 1 byte 5h 50m
    1. Olympic Air - OA6351
    2. Aegean Airlines - A30812
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 5h 50m

      Olympic Air OA6351 - Olympic Air 0h 45m

      Lyfter Lör 06:30 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 07:15 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 1h 5m

      Aegean Airlines A30812 - Aegean Airlines 4h 0m

      Lyfter Lör 08:20 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 11:20 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 08:45 Thessaloniki, Aten 2 byten 15h 35m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30511
    3. Aegean Airlines - A30352
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 2 byten 15h 35m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 2h 50m

      Aegean Airlines A30511 - Aegean Airlines 0h 55m

      Lyfter Lör 23:10 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 00:05 ATH Aten, Grekland

    3. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 7h 55m

      Aegean Airlines A30352 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Sön 08:00 ATH Aten, Grekland

      Landar Sön 08:45 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    Aegean Airlines SantoriniJTR 11:45 StockholmARN 22:10 Aten 1 byte 11h 25m
    1. Aegean Airlines - A30355
    2. Aegean Airlines - A33300
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 11h 25m

      Aegean Airlines A30355 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 11:45 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 12:30 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 7h 0m

      Aegean Airlines A33300 - Aegean Airlines 3h 40m

      Lyfter Lör 19:30 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 22:10 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK
  1. Utresa: Lör, Sep 13

    Aegean Airlines StockholmARN 16:10 SantoriniJTR 09:45 Thessaloniki 1 byte 16h 35m
    1. Aegean Airlines - A33329
    2. Aegean Airlines - A30724
    Visa Detaljer »
    1. utresaLör, Sep 13ARN till JTR - 1 byte 16h 35m

      Aegean Airlines A33329 - Aegean Airlines 3h 10m

      Lyfter Lör 16:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Lör 20:20 SKG Thessaloniki, Grekland

    2. Byt flygplan SKG Thessaloniki, Grekland 12h 20m

      Aegean Airlines A30724 - Aegean Airlines 1h 5m

      Lyfter Sön 08:40 SKG Thessaloniki, Grekland

      Landar Sön 09:45 JTR Santorini, Grekland

  2. Hemresa: Lör, Sep 20

    Aegean Airlines SantoriniJTR 11:45 StockholmARN 22:10 Aten 1 byte 11h 25m
    1. Aegean Airlines - A30355
    2. Aegean Airlines - A33300
    Visa Detaljer »
    1. hemresaLör, Sep 20JTR till ARN - 1 byte 11h 25m

      Aegean Airlines A30355 - Aegean Airlines 0h 45m

      Lyfter Lör 11:45 JTR Santorini, Grekland

      Landar Lör 12:30 ATH Aten, Grekland

    2. Byt flygplan ATH Aten, Grekland 7h 0m

      Aegean Airlines A33300 - Aegean Airlines 3h 40m

      Lyfter Lör 19:30 ATH Aten, Grekland

      Landar Lör 22:10 ARN Stockholm, Sverige

1 871 SEK