Billiga Flyg Till Punein

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Pune

Pune

Stad:Pune Land:esIndien
IATA-kod:PNQ Tidszon:+0550
Landskod:IN Hotell i Pune

Pune är en stad som ligger i västra delen av Indien och är, efter Mumbai (Bombay) delstaten Maharashtras näst största. Den utgör också administrativt säte för distriktet med samma namn vilket i sin tur är landets åttonde mest befolkade metropolområde.

Befolkningsnumerären ligger för stadens del på cirka 5 miljoner invånare. Pune har en lång historia sedan tusentalet före Kristus. Tidigare hade den en stark betydelse politiskt för Indien men efter den indiska självständigheten från Storbritannien har den kommit att präglas som en studentstad med mer än hundra olika institut för lärande varav inte mindre än nio stycken universitet.

Andra viktiga näringar är IT-branschen och tillverkning inom bilindustrin. Här finns en mångfald av sevärdheter i form av tempel, palats, statyer, museer och parker.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Pune oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 20:35 StockholmARN 12:05 Chennai, Frankfurt 2 byten 20h 0m
    1. Jet Airways - 9W0494
    2. Lufthansa - LH0759
    3. Lufthansa - LH0802
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 20h 0m

      Jet Airways 9W0494 - Jet Airways 1h 45m

      Lyfter Tis 20:35 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 22:20 MAA Chennai, Indien

    2. Byt flygplan MAA Chennai, Indien 3h 30m

      Lufthansa LH0759 - Lufthansa 11h 10m

      Lyfter Ons 01:50 MAA Chennai, Indien

      Landar Ons 08:30 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 35m

      Lufthansa LH0802 - Lufthansa 2h 0m

      Lyfter Ons 10:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 12:05 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 20:35 StockholmARN 12:05 Chennai, Frankfurt 2 byten 20h 0m
    1. Jet Airways - 9W0494
    2. Lufthansa - LH0759
    3. Scandinavian Airlines - SK3612
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 20h 0m

      Jet Airways 9W0494 - Jet Airways 1h 45m

      Lyfter Tis 20:35 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 22:20 MAA Chennai, Indien

    2. Byt flygplan MAA Chennai, Indien 3h 30m

      Lufthansa LH0759 - Lufthansa 11h 10m

      Lyfter Ons 01:50 MAA Chennai, Indien

      Landar Ons 08:30 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 35m

      Scandinavian Airlines SK3612 - Scandinavian Airlines 2h 0m

      Lyfter Ons 10:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 12:05 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 17:40 StockholmARN 11:10 Bombay, Munchen 2 byten 22h 0m
    1. Jet Airways - 9W0617
    2. Lufthansa - LH0765
    3. Lufthansa - LH2414
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 22h 0m

      Jet Airways 9W0617 - Jet Airways 0h 45m

      Lyfter Tis 17:40 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 18:25 BOM Bombay, Indien

    2. Byt flygplan BOM Bombay, Indien 6h 35m

      Lufthansa LH0765 - Lufthansa 9h 20m

      Lyfter Ons 01:00 BOM Bombay, Indien

      Landar Ons 05:50 MUC Munchen, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munchen, Tyskland 3h 15m

      Lufthansa LH2414 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Ons 09:05 MUC Munchen, Tyskland

      Landar Ons 11:10 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 17:40 StockholmARN 11:10 Bombay, Munchen 2 byten 22h 0m
    1. Jet Airways - 9W0617
    2. Lufthansa - LH0765
    3. Scandinavian Airlines - SK3632
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 22h 0m

      Jet Airways 9W0617 - Jet Airways 0h 45m

      Lyfter Tis 17:40 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 18:25 BOM Bombay, Indien

    2. Byt flygplan BOM Bombay, Indien 6h 35m

      Lufthansa LH0765 - Lufthansa 9h 20m

      Lyfter Ons 01:00 BOM Bombay, Indien

      Landar Ons 05:50 MUC Munchen, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munchen, Tyskland 3h 15m

      Scandinavian Airlines SK3632 - Scandinavian Airlines 2h 5m

      Lyfter Ons 09:05 MUC Munchen, Tyskland

      Landar Ons 11:10 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 19:10 StockholmARN 08:40 Delhi, Munchen 2 byten 18h 0m
    1. Jet Airways - 9W0368
    2. Lufthansa - LH0763
    3. Scandinavian Airlines - SK3624
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 0m

      Jet Airways 9W0368 - Jet Airways 2h 5m

      Lyfter Tis 19:10 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 21:15 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 3h 40m

      Lufthansa LH0763 - Lufthansa 9h 20m

      Lyfter Ons 00:55 DEL Delhi, Indien

      Landar Ons 05:45 MUC Munchen, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munchen, Tyskland 0h 50m

      Scandinavian Airlines SK3624 - Scandinavian Airlines 2h 5m

      Lyfter Ons 06:35 MUC Munchen, Tyskland

      Landar Ons 08:40 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 19:10 StockholmARN 08:40 Delhi, Munchen 2 byten 18h 0m
    1. Jet Airways - 9W0368
    2. Lufthansa - LH0763
    3. Lufthansa - LH2412
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 0m

      Jet Airways 9W0368 - Jet Airways 2h 5m

      Lyfter Tis 19:10 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 21:15 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 3h 40m

      Lufthansa LH0763 - Lufthansa 9h 20m

      Lyfter Ons 00:55 DEL Delhi, Indien

      Landar Ons 05:45 MUC Munchen, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munchen, Tyskland 0h 50m

      Lufthansa LH2412 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Ons 06:35 MUC Munchen, Tyskland

      Landar Ons 08:40 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 18:40 StockholmARN 08:40 Delhi, Munchen 2 byten 18h 30m
    1. Air India - AI0850
    2. Lufthansa - LH0763
    3. Scandinavian Airlines - SK3624
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 30m

      Air India AI0850 - Air India 2h 5m

      Lyfter Tis 18:40 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 20:45 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 4h 10m

      Lufthansa LH0763 - Lufthansa 9h 20m

      Lyfter Ons 00:55 DEL Delhi, Indien

      Landar Ons 05:45 MUC Munchen, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munchen, Tyskland 0h 50m

      Scandinavian Airlines SK3624 - Scandinavian Airlines 2h 5m

      Lyfter Ons 06:35 MUC Munchen, Tyskland

      Landar Ons 08:40 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 07:45 StockholmARN 21:55 Delhi, Frankfurt 2 byten 18h 40m
    1. Jet Airways - 9W0366
    2. Lufthansa - LH7253
    3. Lufthansa - LH6056
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 40m

      Jet Airways 9W0366 - Jet Airways 2h 10m

      Lyfter Tis 07:45 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 09:55 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 3h 50m

      Lufthansa LH7253 - Lufthansa 9h 25m

      Lyfter Tis 13:45 DEL Delhi, Indien

      Landar Tis 18:40 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 10m

      Lufthansa LH6056 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Tis 19:50 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 21:55 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:55 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 13h 30m
    1. Lufthansa - LH0801
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 13h 30m

      Lufthansa LH0801 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:55 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:10 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 55m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 07:45 StockholmARN 21:55 Delhi, Frankfurt 2 byten 18h 40m
    1. Jet Airways - 9W0366
    2. Lufthansa - LH7253
    3. Scandinavian Airlines - SK0674
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 40m

      Jet Airways 9W0366 - Jet Airways 2h 10m

      Lyfter Tis 07:45 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 09:55 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 3h 50m

      Lufthansa LH7253 - Lufthansa 9h 25m

      Lyfter Tis 13:45 DEL Delhi, Indien

      Landar Tis 18:40 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 10m

      Scandinavian Airlines SK0674 - Scandinavian Airlines 2h 5m

      Lyfter Tis 19:50 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 21:55 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK
  1. Utresa: Tis, Sep 30

    Lufthansa StockholmARN 09:10 PunePNQ 03:55 Frankfurt 1 byte 14h 15m
    1. Lufthansa - LH6227
    2. Lufthansa - LH0768
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Sep 30ARN till PNQ - 1 byte 14h 15m

      Lufthansa LH6227 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Tis 09:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 11:25 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 4h 40m

      Lufthansa LH0768 - Lufthansa 7h 20m

      Lyfter Tis 16:05 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Ons 03:55 PNQ Pune, Indien

  2. Hemresa: Tis, Okt 21

    PunePNQ 18:40 StockholmARN 09:00 Delhi, Wien 2 byten 18h 50m
    1. Air India - AI0850
    2. Austrian Airlines - OS0034
    3. Scandinavian Airlines - SK9408
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Okt 21PNQ till ARN - 2 byten 18h 50m

      Air India AI0850 - Air India 2h 5m

      Lyfter Tis 18:40 PNQ Pune, Indien

      Landar Tis 20:45 DEL Delhi, Indien

    2. Byt flygplan DEL Delhi, Indien 4h 50m

      Austrian Airlines OS0034 - Austrian Airlines 8h 50m

      Lyfter Ons 01:35 DEL Delhi, Indien

      Landar Ons 05:55 VIE Wien, Osterrike

    3. Byt flygplan VIE Wien, Osterrike 0h 50m

      Scandinavian Airlines SK9408 - Scandinavian Airlines 2h 15m

      Lyfter Ons 06:45 VIE Wien, Osterrike

      Landar Ons 09:00 ARN Stockholm, Sverige

6 084 SEK