Billiga Flyg Till San Diegous

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

San Diego

San Diego

Stad:San Diego Land:esUSA
IATA-kod:SAN Tidszon:-0800
Landskod:US Hotell i San Diego

San Diego ligger just norr om gränsen mellan Mexico och USA och är med cirka 1,3 miljoner invånare delstaten Kaliforniens näst största efter Los Angeles samt landets åttonde största.

Befolkningen är kulturellt och etniskt mycket blandad. Det geografiska läget ger ett klimat med milt till varmt väder under praktiskt taget hela året. Vackra, milsvida stränder lagt till detta gör förstås San Diego till ett veritabelt paradis för den som är hängiven till sol och bad.

Här finns också gott om sevärdheter och attraktioner såsom Sea World och San Diego Park med systerparken Wild Animal Park bland de mest kända. Den som vill göra en runda bland museer rekommenderas att göra en utflykt till Balboa Park eftersom det i det området finns ett flertal att välja mellan.

Den som vill aktivera sig kan också hitta bra alternativ som exempelvis dykning, bergsklättring, glidflyg eller att köra offroad mountainbike.

Läs även vår reseguide om San Diego

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till San Diego oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Mån, Jan 12

    Delta Air Lines StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Delta Air Lines - DL8477
    2. Delta Air Lines - DL1020
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Delta Air Lines DL8477 - Delta Air Lines 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 55m

      Delta Air Lines DL1020 - Delta Air Lines 8h 30m

      Lyfter Mån 13:55 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 16:25 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 2h 20m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    Delta Air Lines San DiegoSAN 13:05 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 20h 25m
    1. Delta Air Lines - DL5691
    2. Delta Air Lines - DL8553
    3. Delta Air Lines - DL8482
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 20h 25m

      Delta Air Lines DL5691 - Delta Air Lines 0h 55m

      Lyfter Tis 13:05 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 14:00 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 1h 45m

      Delta Air Lines DL8553 - Delta Air Lines 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Delta Air Lines DL8482 - Delta Air Lines 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF3628
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 40m

      Air France AF3628 - Air France 8h 43m

      Lyfter Mån 10:40 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 13:23 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 5h 22m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    San DiegoSAN 13:05 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 20h 25m
    1. Delta Air Lines - DL5691
    2. Air France - AF0065
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 20h 25m

      Delta Air Lines DL5691 - Delta Air Lines 0h 55m

      Lyfter Tis 13:05 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 14:00 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 1h 45m

      Air France AF0065 - Air France 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    Delta Air Lines StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Delta Air Lines - DL8477
    2. Delta Air Lines - DL0100
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Delta Air Lines DL8477 - Delta Air Lines 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 40m

      Delta Air Lines DL0100 - Delta Air Lines 8h 43m

      Lyfter Mån 10:40 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 13:23 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 5h 22m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    San DiegoSAN 13:05 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 20h 25m
    1. Delta Air Lines - DL5691
    2. Air France - AF0065
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 20h 25m

      Delta Air Lines DL5691 - Delta Air Lines 0h 55m

      Lyfter Tis 13:05 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 14:00 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 1h 45m

      Air France AF0065 - Air France 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    Delta Air Lines StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Delta Air Lines - DL8477
    2. Delta Air Lines - DL1020
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Delta Air Lines DL8477 - Delta Air Lines 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 55m

      Delta Air Lines DL1020 - Delta Air Lines 8h 30m

      Lyfter Mån 13:55 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 16:25 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 2h 20m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    Delta Air Lines San DiegoSAN 10:20 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 23h 10m
    1. Delta Air Lines - DL5689
    2. Delta Air Lines - DL8553
    3. Delta Air Lines - DL8482
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 23h 10m

      Delta Air Lines DL5689 - Delta Air Lines 0h 50m

      Lyfter Tis 10:20 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 11:10 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 4h 35m

      Delta Air Lines DL8553 - Delta Air Lines 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Delta Air Lines DL8482 - Delta Air Lines 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 19:25 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 35h 40m
    1. Air France - AF1063
    2. Air France - AF0022
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 35h 40m

      Air France AF1063 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 19:25 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 22:05 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 10h 30m

      Air France AF0022 - Air France 8h 40m

      Lyfter Tis 08:35 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 11:15 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 7h 30m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Tis 18:45 JFK New York, USA

      Landar Tis 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    San DiegoSAN 13:05 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 20h 25m
    1. Delta Air Lines - DL5691
    2. Air France - AF0065
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 20h 25m

      Delta Air Lines DL5691 - Delta Air Lines 0h 55m

      Lyfter Tis 13:05 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 14:00 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 1h 45m

      Air France AF0065 - Air France 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 19:25 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 35h 40m
    1. Air France - AF1063
    2. Air France - AF0022
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 35h 40m

      Air France AF1063 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 19:25 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 22:05 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 10h 30m

      Air France AF0022 - Air France 8h 40m

      Lyfter Tis 08:35 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 11:15 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 7h 30m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Tis 18:45 JFK New York, USA

      Landar Tis 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    Delta Air Lines San DiegoSAN 10:20 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 23h 10m
    1. Delta Air Lines - DL5689
    2. Delta Air Lines - DL8553
    3. Delta Air Lines - DL8482
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 23h 10m

      Delta Air Lines DL5689 - Delta Air Lines 0h 50m

      Lyfter Tis 10:20 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 11:10 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 4h 35m

      Delta Air Lines DL8553 - Delta Air Lines 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Delta Air Lines DL8482 - Delta Air Lines 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 19:25 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 35h 40m
    1. Air France - AF1063
    2. Air France - AF0022
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 35h 40m

      Air France AF1063 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 19:25 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 22:05 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 10h 30m

      Air France AF0022 - Air France 8h 40m

      Lyfter Tis 08:35 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 11:15 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 7h 30m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Tis 18:45 JFK New York, USA

      Landar Tis 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    San DiegoSAN 10:20 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 23h 10m
    1. Delta Air Lines - DL5689
    2. Air France - AF0065
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 23h 10m

      Delta Air Lines DL5689 - Delta Air Lines 0h 50m

      Lyfter Tis 10:20 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 11:10 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 4h 35m

      Air France AF0065 - Air France 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    Delta Air Lines StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 19:21 Paris, Los Angeles 2 byten 22h 1m
    1. Delta Air Lines - DL8477
    2. Delta Air Lines - DL8395
    3. Delta Air Lines - DL4505
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 22h 1m

      Delta Air Lines DL8477 - Delta Air Lines 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 30m

      Delta Air Lines DL8395 - Delta Air Lines 11h 40m

      Lyfter Mån 10:30 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 13:10 LAX Los Angeles, USA

    3. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 5h 20m

      Delta Air Lines DL4505 - Delta Air Lines 0h 51m

      Lyfter Mån 18:30 LAX Los Angeles, USA

      Landar Mån 19:21 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    Delta Air Lines San DiegoSAN 06:45 StockholmARN 12:25 New York, Paris 2 byten 20h 40m
    1. Delta Air Lines - DL2404
    2. Delta Air Lines - DL1015
    3. Delta Air Lines - DL8478
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 20h 40m

      Delta Air Lines DL2404 - Delta Air Lines 5h 13m

      Lyfter Tis 06:45 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 14:58 JFK New York, USA

    2. Byt flygplan JFK New York, USA 4h 17m

      Delta Air Lines DL1015 - Delta Air Lines 7h 15m

      Lyfter Tis 19:15 JFK New York, USA

      Landar Ons 08:30 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 25m

      Delta Air Lines DL8478 - Delta Air Lines 2h 30m

      Lyfter Ons 09:55 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 12:25 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF3628
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 40m

      Air France AF3628 - Air France 8h 43m

      Lyfter Mån 10:40 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 13:23 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 5h 22m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    San DiegoSAN 10:20 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 23h 10m
    1. Delta Air Lines - DL5689
    2. Air France - AF0065
    3. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 23h 10m

      Delta Air Lines DL5689 - Delta Air Lines 0h 50m

      Lyfter Tis 10:20 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 11:10 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 4h 35m

      Air France AF0065 - Air France 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 12

    StockholmARN 06:20 San DiegoSAN 22:05 Paris, New York 2 byten 24h 45m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF3628
    3. Delta Air Lines - DL0002
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 12ARN till SAN - 2 byten 24h 45m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 1h 40m

      Air France AF3628 - Air France 8h 43m

      Lyfter Mån 10:40 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 13:23 JFK New York, USA

    3. Byt flygplan JFK New York, USA 5h 22m

      Delta Air Lines DL0002 - Delta Air Lines 6h 20m

      Lyfter Mån 18:45 JFK New York, USA

      Landar Mån 22:05 SAN San Diego, USA

  2. Hemresa: Tis, Jan 20

    Delta Air Lines San DiegoSAN 10:20 StockholmARN 18:30 Los Angeles, Paris 2 byten 23h 10m
    1. Delta Air Lines - DL5689
    2. Delta Air Lines - DL8553
    3. Delta Air Lines - DL8482
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTis, Jan 20SAN till ARN - 2 byten 23h 10m

      Delta Air Lines DL5689 - Delta Air Lines 0h 50m

      Lyfter Tis 10:20 SAN San Diego, USA

      Landar Tis 11:10 LAX Los Angeles, USA

    2. Byt flygplan LAX Los Angeles, USA 4h 35m

      Delta Air Lines DL8553 - Delta Air Lines 10h 50m

      Lyfter Tis 15:45 LAX Los Angeles, USA

      Landar Ons 11:35 CDG Paris, Frankrike

    3. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 25m

      Delta Air Lines DL8482 - Delta Air Lines 2h 30m

      Lyfter Ons 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Ons 18:30 ARN Stockholm, Sverige

4 856 SEK