Billiga Flyg Till Tehranir

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Tehran

Tehran

Stad:Tehran Land:esIran
IATA-kod:THR Tidszon:+0400
Landskod:IR Hotell i Tehran

Teheran är huvudstad, administrativt centrum och största stad i Iran. I denna stad huserar mer än hälften av landets totala industri, med tillverkning av bl.a. bilar, elektroniska produkter, textilier, socker, kemiska produkter och vapen till det inhemska försvaret. Här finns också en omfattande försäljning av mattor och möbler samt ett stort oljeraffinaderi i den södra delen av staden.

Teheran utgör också en stor knutpunkt för såväl järnväg som många stora asiatiska bilvägar. Utgrävningar indikerar att det fanns bosättning på platsen så tidigt som 6 000 år före Kristus.

Under 1900-talet skedde en stor inflyttning av människor från andra delar av Iran. Således har mer än hälften av stadens 11 miljoner invånare ett ursprung från annan plats än Teheran. Stadens mångfald utvisas också av dess smeknamn: ”72-nationersstaden”.

Förutom en rad museer finns några mer udda attraktioner som den f.d. amerikanska ambassaden, Khomeinis mausoleum och den kända basaren.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Tehran oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 09:45 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 14h 45m
    1. Austrian Airlines - OS0312
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 14h 45m

      Austrian Airlines OS0312 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 09:45 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:05 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 8h 5m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0098
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 25m

      Lufthansa LH0098 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 09:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 10:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 5h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0098
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 25m

      Lufthansa LH0098 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 09:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 10:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 5h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 14:10 Frankfurt, Munich 2 byten 13h 45m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0094
    3. Lufthansa - LH2416
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 13h 45m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 25m

      Lufthansa LH0094 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 07:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 08:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 3h 50m

      Lufthansa LH2416 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 12:00 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 14:10 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 06:40 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 17h 50m
    1. Austrian Airlines - OS0318
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 17h 50m

      Austrian Airlines OS0318 - Austrian Airlines 2h 25m

      Lyfter Tis 06:40 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 09:05 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 11h 5m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0104
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 6h 25m

      Lufthansa LH0104 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 12:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 13:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 2h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 09:45 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 14h 45m
    1. Austrian Airlines - OS0312
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 14h 45m

      Austrian Airlines OS0312 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 09:45 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 12:05 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 8h 5m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0104
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 6h 25m

      Lufthansa LH0104 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 12:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 13:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 2h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0104
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 6h 25m

      Lufthansa LH0104 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 12:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 13:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 2h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0106
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 7h 25m

      Lufthansa LH0106 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 13:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 14:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 1h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0096
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 2h 25m

      Lufthansa LH0096 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 08:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 09:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 6h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 06:40 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 17h 50m
    1. Austrian Airlines - OS0318
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 17h 50m

      Austrian Airlines OS0318 - Austrian Airlines 2h 25m

      Lyfter Tis 06:40 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 09:05 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 11h 5m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 17:50 Frankfurt, Munich 2 byten 17h 25m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0098
    3. Lufthansa - LH2418
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 17h 25m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 25m

      Lufthansa LH0098 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 09:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 10:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 5h 30m

      Lufthansa LH2418 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 15:40 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 17:50 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK
  1. Utresa: Tis, Okt 6

    Austrian Airlines StockholmARN 16:50 TehranIKA 02:00 Vienna 1 byte 7h 40m
    1. Austrian Airlines - OS0314
    2. Austrian Airlines - OS0871
    Visa Detaljer »
    1. utresaTis, Okt 6ARN till IKA - 1 byte 7h 40m

      Austrian Airlines OS0314 - Austrian Airlines 2h 20m

      Lyfter Tis 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Tis 19:10 VIE Vienna, Osterrike

    2. Byt flygplan VIE Vienna, Osterrike 1h 0m

      Austrian Airlines OS0871 - Austrian Airlines 4h 20m

      Lyfter Tis 20:10 VIE Vienna, Osterrike

      Landar Ons 02:00 IKA Tehran, Iran

  2. Hemresa: Sön, Okt 18

    Lufthansa TehranIKA 01:55 StockholmARN 14:10 Frankfurt, Munich 2 byten 13h 45m
    1. Lufthansa - LH0601
    2. Lufthansa - LH0098
    3. Lufthansa - LH2416
    Visa Detaljer »
    1. hemresaSön, Okt 18IKA till ARN - 2 byten 13h 45m

      Lufthansa LH0601 - Lufthansa 5h 25m

      Lyfter Sön 01:55 IKA Tehran, Iran

      Landar Sön 05:50 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 3h 25m

      Lufthansa LH0098 - Lufthansa 0h 55m

      Lyfter Sön 09:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Sön 10:10 MUC Munich, Tyskland

    3. Byt flygplan MUC Munich, Tyskland 1h 50m

      Lufthansa LH2416 - Lufthansa 2h 10m

      Lyfter Sön 12:00 MUC Munich, Tyskland

      Landar Sön 14:10 ARN Stockholm, Sverige

1 896 SEK