Billiga Flyg Till Tunistn

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Tunis

Tunis

Stad:Tunis Land:esTunisien
IATA-kod:TUN Tidszon:+0100
Landskod:TN Hotell i Tunis

Tunis är huvudstad i Tunisien med cirka 700 000 invånare i själva staden. Obekräftade beräkningar säger att så många som ett par miljoner invånare lever i och runt Tunis. Den ekonomiska expansionen gör att staden växer snabbt utåt och ställer samtidigt stora sociala problem på sin spets.

Trots sitt Medelhavsläge finns inte mycket till stränder i Tunis varför den massiva sol- och badturismen har uteblivit. Staden är uppdelad i en gammal del, Medina och en modernare, Ville Nouvelle. Medina finns upptagen på UNESCO:s världsarvslista och beräknas ha ett 700-tal historiska byggnader (exempelvis Zitounamoskén), platser och konstverk.

Dessutom ligger de gamla ruinerna av Karthago strax utanför längs den nordöstra kustlinjen och är också väl värda ett besök. Vid sidan av turismen får Tunis sina största inkomster från textilier, mattor och olivolja.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Tunis oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 13:15 TunisTUN 15:25 Paris 1 byte 26h 10m
    1. Air France - AF1263
    2. Air France - AF1184
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 26h 10m

      Air France AF1263 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 13:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 15:55 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 21h 5m

      Air France AF1184 - Air France 2h 25m

      Lyfter Tis 13:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 15:25 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 07:10 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 11h 20m
    1. Air France - AF1785
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 11h 20m

      Air France AF1785 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 07:10 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 09:45 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 6h 15m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Mån 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 13:15 TunisTUN 15:25 Paris 1 byte 26h 10m
    1. Air France - AF1263
    2. Air France - AF1184
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 26h 10m

      Air France AF1263 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 13:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 15:55 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 21h 5m

      Air France AF1184 - Air France 2h 25m

      Lyfter Tis 13:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 15:25 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 11:25 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 7h 5m
    1. Air France - AF1085
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 7h 5m

      Air France AF1085 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 11:25 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 14:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 2h 0m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Mån 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Lufthansa StockholmARN 17:10 TunisTUN 12:15 Copenhagen, Frankfurt 2 byten 19h 5m
    1. Lufthansa - LH6185
    2. Lufthansa - LH0833
    3. Lufthansa - LH1322
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 2 byten 19h 5m

      Lufthansa LH6185 - Lufthansa 1h 15m

      Lyfter Mån 17:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 18:25 CPH Copenhagen, Danmark

    2. Byt flygplan CPH Copenhagen, Danmark 12h 0m

      Lufthansa LH0833 - Lufthansa 1h 35m

      Lyfter Tis 06:25 CPH Copenhagen, Danmark

      Landar Tis 08:00 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 50m

      Lufthansa LH1322 - Lufthansa 2h 25m

      Lyfter Tis 09:50 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 12:15 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Lufthansa TunisTUN 13:15 StockholmARN 14:20 Frankfurt 1 byte 25h 5m
    1. Lufthansa - LH1323
    2. Lufthansa - LH6226
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 25h 5m

      Lufthansa LH1323 - Lufthansa 2h 30m

      Lyfter Mån 13:15 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 15:45 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 20h 30m

      Lufthansa LH6226 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Tis 12:15 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 14:20 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 06:20 TunisTUN 23:30 Paris 1 byte 17h 10m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF1784
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 17h 10m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 12h 5m

      Air France AF1784 - Air France 2h 25m

      Lyfter Mån 21:05 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 23:30 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 16:35 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 25h 55m
    1. Air France - AF1185
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 25h 55m

      Air France AF1185 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 16:35 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 19:10 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 20h 50m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Tis 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 06:20 TunisTUN 15:25 Paris 1 byte 9h 5m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF1184
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 9h 5m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 0m

      Air France AF1184 - Air France 2h 25m

      Lyfter Mån 13:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 15:25 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 07:10 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 11h 20m
    1. Air France - AF1785
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 11h 20m

      Air France AF1785 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 07:10 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 09:45 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 6h 15m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Mån 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 13:15 TunisTUN 15:25 Paris 1 byte 26h 10m
    1. Air France - AF1263
    2. Air France - AF1184
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 26h 10m

      Air France AF1263 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 13:15 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 15:55 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 21h 5m

      Air France AF1184 - Air France 2h 25m

      Lyfter Tis 13:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 15:25 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 16:35 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 25h 55m
    1. Air France - AF1185
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 25h 55m

      Air France AF1185 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 16:35 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 19:10 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 20h 50m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Tis 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 06:20 TunisTUN 23:30 Paris 1 byte 17h 10m
    1. Air France - AF1463
    2. Air France - AF1784
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 17h 10m

      Air France AF1463 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 06:20 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 09:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 12h 5m

      Air France AF1784 - Air France 2h 25m

      Lyfter Mån 21:05 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 23:30 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Air France TunisTUN 07:10 StockholmARN 18:30 Paris 1 byte 11h 20m
    1. Air France - AF1785
    2. Air France - AF1062
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 11h 20m

      Air France AF1785 - Air France 2h 35m

      Lyfter Mån 07:10 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 09:45 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 6h 15m

      Air France AF1062 - Air France 2h 30m

      Lyfter Mån 16:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 18:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Lufthansa StockholmARN 16:50 TunisTUN 12:15 Frankfurt 1 byte 19h 25m
    1. Lufthansa - LH6203
    2. Lufthansa - LH1322
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 19h 25m

      Lufthansa LH6203 - Lufthansa 2h 15m

      Lyfter Mån 16:50 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 19:05 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 14h 45m

      Lufthansa LH1322 - Lufthansa 2h 25m

      Lyfter Tis 09:50 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 12:15 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Lufthansa TunisTUN 13:15 StockholmARN 23:30 Frankfurt 1 byte 10h 15m
    1. Lufthansa - LH1323
    2. Lufthansa - LH0808
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 10h 15m

      Lufthansa LH1323 - Lufthansa 2h 30m

      Lyfter Mån 13:15 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 15:45 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 5h 40m

      Lufthansa LH0808 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Mån 21:25 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Mån 23:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Air France StockholmARN 19:25 TunisTUN 15:25 Paris 1 byte 20h 0m
    1. Air France - AF1063
    2. Air France - AF1184
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 1 byte 20h 0m

      Air France AF1063 - Air France 2h 40m

      Lyfter Mån 19:25 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 22:05 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 14h 55m

      Air France AF1184 - Air France 2h 25m

      Lyfter Tis 13:00 CDG Paris, Frankrike

      Landar Tis 15:25 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    KLM TunisTUN 11:25 StockholmARN 22:55 Paris, Amsterdam 2 byten 11h 30m
    1. KLM - KL2175
    2. KLM - KL2029
    3. KLM - KL1121
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 2 byten 11h 30m

      KLM KL2175 - KLM 2h 35m

      Lyfter Mån 11:25 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 14:00 CDG Paris, Frankrike

    2. Byt flygplan CDG Paris, Frankrike 4h 45m

      KLM KL2029 - KLM 1h 20m

      Lyfter Mån 18:45 CDG Paris, Frankrike

      Landar Mån 20:05 AMS Amsterdam, Nederlanderna

    3. Byt flygplan AMS Amsterdam, Nederlanderna 0h 45m

      KLM KL1121 - KLM 2h 5m

      Lyfter Mån 20:50 AMS Amsterdam, Nederlanderna

      Landar Mån 22:55 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK
  1. Utresa: Mån, Jan 5

    Lufthansa StockholmARN 17:10 TunisTUN 12:15 Copenhagen, Frankfurt 2 byten 19h 5m
    1. Lufthansa - LH6185
    2. Lufthansa - LH0833
    3. Lufthansa - LH1322
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Jan 5ARN till TUN - 2 byten 19h 5m

      Lufthansa LH6185 - Lufthansa 1h 15m

      Lyfter Mån 17:10 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 18:25 CPH Copenhagen, Danmark

    2. Byt flygplan CPH Copenhagen, Danmark 12h 0m

      Lufthansa LH0833 - Lufthansa 1h 35m

      Lyfter Tis 06:25 CPH Copenhagen, Danmark

      Landar Tis 08:00 FRA Frankfurt, Tyskland

    3. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 1h 50m

      Lufthansa LH1322 - Lufthansa 2h 25m

      Lyfter Tis 09:50 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Tis 12:15 TUN Tunis, Tunisien

  2. Hemresa: Mån, Jan 19

    Lufthansa TunisTUN 13:15 StockholmARN 23:30 Frankfurt 1 byte 10h 15m
    1. Lufthansa - LH1323
    2. Lufthansa - LH0808
    Visa Detaljer »
    1. hemresaMån, Jan 19TUN till ARN - 1 byte 10h 15m

      Lufthansa LH1323 - Lufthansa 2h 30m

      Lyfter Mån 13:15 TUN Tunis, Tunisien

      Landar Mån 15:45 FRA Frankfurt, Tyskland

    2. Byt flygplan FRA Frankfurt, Tyskland 5h 40m

      Lufthansa LH0808 - Lufthansa 2h 5m

      Lyfter Mån 21:25 FRA Frankfurt, Tyskland

      Landar Mån 23:30 ARN Stockholm, Sverige

2 315 SEK