Billiga Flyg Till Umease

En sökning här visar alla billiga flygresor
från de främsta resebyråerna!

Sök & boka billiga flyg:

Antal vuxna:
Antal barn:
Barnens åldrar:

Umea

Umea

Stad:Umea Land:esSverige
IATA-kod:UME Tidszon:+0100
Landskod:SE Hotell i Umea

Umeå är den största staden i Norrland. Den delar namn med kommunen och är residensstad i Västerbotten. Den är belägen i landskapets södra del, vid Umeflodens utflöde i Östersjön. Umeå finns dokumenterat sedan 1300-talet och dess historia har innehållit både ryska anfall och bränder med stor förödelse. Främst tack vare sina två universitet har Umeå under lång tid haft en befolkningsökning vilket har ställt stora krav på att tillgodose det ökande behovet av bostäder.

Staden har ett mångfacetterat näringsliv och besöksnäringen inklusive turism omsätter närmare en miljard per år. Kommunens invånarantal ligger på cirka 112 000 varav 76 000 återfinns i själva staden. Universiteten bidrar med drygt 30 000 studenter vilket självfallet till stor del präglar Umeå. Stadens kända smeknamn är “Björkarnas stad”

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Umea oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Finnair StockholmBMA 17:30 UmeaUME 18:35 Direkt 1h 5m
    1. Finnair - AY6113
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 5m

      Finnair AY6113 - Finnair 1h 5m

      Lyfter Mån 17:30 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 18:35 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 20:30 StockholmBMA 21:40 Direkt 1h 10m
    1. Malmö Aviation - TF0319
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 10m

      Malmö Aviation TF0319 - Malmö Aviation 1h 10m

      Lyfter Tor 20:30 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 21:40 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Finnair StockholmBMA 11:10 UmeaUME 12:20 Direkt 1h 10m
    1. Finnair - AY6111
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 10m

      Finnair AY6111 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Mån 11:10 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 12:20 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 20:30 StockholmBMA 21:40 Direkt 1h 10m
    1. Malmö Aviation - TF0319
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 10m

      Malmö Aviation TF0319 - Malmö Aviation 1h 10m

      Lyfter Tor 20:30 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 21:40 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 11:10 UmeaUME 12:20 Direkt 1h 10m
    1. Malmö Aviation - TF0306
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 10m

      Malmö Aviation TF0306 - Malmö Aviation 1h 10m

      Lyfter Mån 11:10 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 12:20 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Norwegian Air Shuttle UmeaUME 07:00 Warning StockholmARN 08:00 Direkt 1h 0m
    1. Norwegian Air Shuttle - DY4002
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till ARN - Direkt 1h 0m

      Norwegian Air Shuttle DY4002 - Norwegian Air Shuttle 1h 0m

      Lyfter Tor 07:00 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 08:00 ARN Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 15:30 UmeaUME 16:35 Direkt 1h 5m
    1. Malmö Aviation - TF0388
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 5m

      Malmö Aviation TF0388 - Malmö Aviation 1h 5m

      Lyfter Mån 15:30 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 16:35 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Norwegian Air Shuttle UmeaUME 07:00 Warning StockholmARN 08:00 Direkt 1h 0m
    1. Norwegian Air Shuttle - DY4002
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till ARN - Direkt 1h 0m

      Norwegian Air Shuttle DY4002 - Norwegian Air Shuttle 1h 0m

      Lyfter Tor 07:00 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 08:00 ARN Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Finnair StockholmBMA 20:35 UmeaUME 21:45 Direkt 1h 10m
    1. Finnair - AY6117
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 10m

      Finnair AY6117 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Mån 20:35 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 21:45 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 19:20 StockholmBMA 20:25 Direkt 1h 5m
    1. Malmö Aviation - TF0317
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 5m

      Malmö Aviation TF0317 - Malmö Aviation 1h 5m

      Lyfter Tor 19:20 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 20:25 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Finnair StockholmBMA 20:35 UmeaUME 21:45 Direkt 1h 10m
    1. Finnair - AY6117
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 10m

      Finnair AY6117 - Finnair 1h 10m

      Lyfter Mån 20:35 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 21:45 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 20:30 StockholmBMA 21:40 Direkt 1h 10m
    1. Malmö Aviation - TF0319
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 10m

      Malmö Aviation TF0319 - Malmö Aviation 1h 10m

      Lyfter Tor 20:30 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 21:40 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Scandinavian Airlines StockholmARN 17:45 UmeaUME 18:45 Direkt 1h 0m
    1. Scandinavian Airlines - SK2030
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25ARN till UME - Direkt 1h 0m

      Scandinavian Airlines SK2030 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Mån 17:45 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 18:45 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 19:20 Warning StockholmBMA 20:25 Direkt 1h 5m
    1. Malmö Aviation - TF0317
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 5m

      Malmö Aviation TF0317 - Malmö Aviation 1h 5m

      Lyfter Tor 19:20 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 20:25 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 15:30 UmeaUME 16:35 Direkt 1h 5m
    1. Malmö Aviation - TF0388
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25BMA till UME - Direkt 1h 5m

      Malmö Aviation TF0388 - Malmö Aviation 1h 5m

      Lyfter Mån 15:30 BMA Stockholm, Sverige

      Landar Mån 16:35 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Finnair UmeaUME 15:40 StockholmBMA 16:45 Direkt 1h 5m
    1. Finnair - AY6116
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 5m

      Finnair AY6116 - Finnair 1h 5m

      Lyfter Tor 15:40 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 16:45 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Scandinavian Airlines StockholmARN 20:40 UmeaUME 21:40 Direkt 1h 0m
    1. Scandinavian Airlines - SK1048
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25ARN till UME - Direkt 1h 0m

      Scandinavian Airlines SK1048 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Mån 20:40 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 21:40 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 20:30 Warning StockholmBMA 21:40 Direkt 1h 10m
    1. Malmö Aviation - TF0319
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 10m

      Malmö Aviation TF0319 - Malmö Aviation 1h 10m

      Lyfter Tor 20:30 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 21:40 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK
  1. Utresa: Mån, Maj 25

    Scandinavian Airlines StockholmARN 20:40 UmeaUME 21:40 Direkt 1h 0m
    1. Scandinavian Airlines - SK1048
    Visa Detaljer »
    1. utresaMån, Maj 25ARN till UME - Direkt 1h 0m

      Scandinavian Airlines SK1048 - Scandinavian Airlines 1h 0m

      Lyfter Mån 20:40 ARN Stockholm, Sverige

      Landar Mån 21:40 UME Umea, Sverige

  2. Hemresa: Tor, Maj 28

    Malmö Aviation UmeaUME 19:20 Warning StockholmBMA 20:25 Direkt 1h 5m
    1. Malmö Aviation - TF0317
    Visa Detaljer »
    1. hemresaTor, Maj 28UME till BMA - Direkt 1h 5m

      Malmö Aviation TF0317 - Malmö Aviation 1h 5m

      Lyfter Tor 19:20 UME Umea, Sverige

      Landar Tor 20:25 BMA Stockholm, Sverige

498 SEK