Sök & boka billiga flyg:

Budapest

Budapest

Stad:Budapest Land:esUngern
IATA-kod:BUD Tidszon:+0100
Landskod:HU Hotell i Budapest

Budapest utgör med sina 1,8 miljoner invånare Ungerns huvudstad och centrum för landets styre och ekonomi. Staden betraktas av många som en av världens vackraste och består av tre större delar; Buda och Pest som var och en skulle kunna vara en egen stad samt Castle Hill, Budapests ”Gamla stan”, en historisk del som innehåller många av stadens sevärdheter, bl.a. många av Budapests museer. Miljontals människor besöker årligen staden som vid sida av Wien och Prag klassas som Centraleuropas populäraste resmål.

Sevärdheter i Budapest
Budapest har ett rikt utbud på attraktioner. Bland dessa finns det Kungliga Palatset, Operahuset, Nationalmuseet, Holocaust Memorail Centre, Nationalgalleriet, St. Stephen Cathedral samt Europas största synagoga: Great Synagogue and the Jewish Museum.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Budapest oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 13:25 BudapestBUD 23:05 Amsterdam 1 byte  9h 40m
    1. KLM - KL1110
    2. KLM - KL1979
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 06:30 StockholmARN 12:40 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1972
    2. KLM - KL1109
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 11:05 BudapestBUD 23:05 Amsterdam 1 byte  12h 0m
    1. KLM - KL1108
    2. KLM - KL1979
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 06:30 StockholmARN 12:40 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1972
    2. KLM - KL1109
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 11:05 BudapestBUD 16:15 Amsterdam 1 byte  5h 10m
    1. KLM - KL1108
    2. KLM - KL1977
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 12:50 StockholmARN 19:00 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1976
    2. KLM - KL1117
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 06:20 BudapestBUD 16:15 Amsterdam 1 byte  9h 55m
    1. KLM - KL1106
    2. KLM - KL1977
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 12:50 StockholmARN 19:00 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1976
    2. KLM - KL1117
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 17:15 BudapestBUD 23:05 Amsterdam 1 byte  5h 50m
    1. KLM - KL1116
    2. KLM - KL1979
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 06:30 StockholmARN 12:40 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1972
    2. KLM - KL1109
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 11:05 BudapestBUD 23:05 Amsterdam 1 byte  12h 0m
    1. KLM - KL1108
    2. KLM - KL1979
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 12:50 StockholmARN 19:00 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1976
    2. KLM - KL1117
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    KLM StockholmARN 13:25 BudapestBUD 23:05 Amsterdam 1 byte  9h 40m
    1. KLM - KL1110
    2. KLM - KL1979
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    KLM BudapestBUD 12:50 StockholmARN 19:00 Amsterdam 1 byte  6h 10m
    1. KLM - KL1976
    2. KLM - KL1117
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    Lufthansa StockholmARN 18:25 BudapestBUD 23:15 Munich 1 byte  4h 50m
    1. Lufthansa - LH2419
    2. Lufthansa - LH1682
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    Austrian Airlines BudapestBUD 18:40 StockholmARN 09:10 Vienna 1 byte  14h 30m
    1. Austrian Airlines - OS0722
    2. Austrian Airlines - OS0311
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    Lufthansa StockholmARN 14:55 BudapestBUD 19:40 Munich 1 byte  4h 45m
    1. Lufthansa - LH2417
    2. Lufthansa - LH1680
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    Lufthansa BudapestBUD 13:15 StockholmARN 22:40 Munich 1 byte  9h 25m
    1. Lufthansa - LH1677
    2. Lufthansa - LH2420
    Visa Detaljer »
309 SEK
  1. Utresa: Ons, Mar 9

    Lufthansa StockholmARN 18:25 BudapestBUD 23:15 Munich 1 byte  4h 50m
    1. Lufthansa - LH2419
    2. Lufthansa - LH1682
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Mar 14

    Lufthansa BudapestBUD 13:15 StockholmARN 22:40 Munich 1 byte  9h 25m
    1. Lufthansa - LH1677
    2. Lufthansa - LH2420
    Visa Detaljer »
309 SEK