Sök & boka billiga flyg:

Visby

Visby

Stad:Visby Land:esSverige
IATA-kod:VBY Tidszon:+0100
Landskod:SE Hotell i Visby

Visby är den enda staden på Sveriges största ö; Gotland. Den utgör det naturliga och officiella sätet för kommunen med samma namn som ön och är dessutom residensstad respektive stiftsstad i Gotlands län och Visby stift.. Visbys befolkningsnumerär ligger på drygt 22 000 invånare, jämfört med hela Gotland där det bor ytterligare cirka 30 000 människor.

Visby anses vara en av Skandinaviens bäst bevarade städer från medeltiden och är upptagen på Unescos Världsarvslista. Här finns bl.a. den kända Ringmuren på nästan 3,5 kilometer och de gamla kyrkruinerna. En kombination av alla historiska sevärdheter, Fårö, Almedalsveckan (som är den största politiska händelsen i Sverige varje sommar) samt den årligen återkommande Medeltidsveckan gör Visby och Gotland till en av landets mest besökta platserna under sommartid.

Viktig information:

Det här är ett urval av billiga flyg till Visby oavsett datum, priserna är baserade på tidigare sökningar och kan vara inaktuella. För att uppdatera priset använd sökfältet ovan för att söka på de datum som passar er.

  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:25 VisbyVBY 11:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3446
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 15:30 StockholmBMA 16:10   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3433
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:25 VisbyVBY 11:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3446
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Scandinavian Airlines VisbyVBY 13:15 Warning StockholmARN 14:00   Direkt  0h 45m
    1. Scandinavian Airlines - SK0080
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 16:35 VisbyVBY 17:15   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3448
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 15:30 StockholmBMA 16:10   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3433
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:10 VisbyVBY 10:50   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3442
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 13:00 StockholmBMA 13:40   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3417
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:10 VisbyVBY 10:50   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3442
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 12:25 StockholmBMA 13:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3415
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:25 VisbyVBY 11:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3446
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Scandinavian Airlines VisbyVBY 17:35 Warning StockholmARN 18:20   Direkt  0h 45m
    1. Scandinavian Airlines - SK0084
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:25 VisbyVBY 11:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3446
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Scandinavian Airlines VisbyVBY 07:50 Warning StockholmARN 08:30   Direkt  0h 40m
    1. Scandinavian Airlines - SK0086
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 16:35 VisbyVBY 17:15   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3448
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 17:30 StockholmBMA 18:10   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3429
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 10:25 VisbyVBY 11:05   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3446
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 17:30 StockholmBMA 18:10   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3429
    Visa Detaljer »
406 SEK
  1. Utresa: Lör, Jun 25

    Malmö Aviation StockholmBMA 16:35 VisbyVBY 17:15   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3448
    Visa Detaljer »
  2. Hemresa: Mån, Jul 4

    Malmö Aviation VisbyVBY 19:35 StockholmBMA 20:15   Direkt  0h 40m
    1. Malmö Aviation - TF3435
    Visa Detaljer »
406 SEK